Naujienos

Atgal

Panevėžyje įvyko ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS – milžiniškas susidomėjimas ir aktyviai įsitraukęs verslas

2023 10 17

Net 11 modernių įmonių atvėrė gamybos užkulisius – per dvi dienas įvyko daugiau nei 60 įtraukių ekskursijų, kurių metu dalyviai taip pat pažino ir senąsias pramonės teritorijas. Renginys į kitus metus palydėtas išskirtinėje vietoje – Panevėžio siaurojo geležinkelio depe, kuriame šventinę nuotaiką kūrė panevėžiečiai muzikantai ir atlikėjai.

Į ekskursijas vietų neliko per kelias valandas

Spalio 6–7 dienomis Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ pirmą kartą organizavo ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALĮ. Jo tikslas – supažindinti visuomenę su moderniomis čia veikiančiomis įmonėmis. Agentūros komanda džiaugiasi, kad tikslai pasiekti ir net viršyti: įsitraukė 11 gamintojų, įvyko daugiau nei 60 ekskursijų ir garsiai nuskambėjo baigiamasis renginys – iš viso ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALĮ aplankė net 1200 šiuolaikine pramone susidomėjusių svečių.

Specialiai šiam savaitgaliui „Adax“, „Aukštaitijos vandenys“, „Panevėžio energija“, „Devold“, „Geld Baltic“ (žinoma kaip prakės ženklas „Supergarden“), „Kalnapilio-Tauro grupė“, „IOCO Packaging“, „Jutrix“, „Igis“, HARJU ELEKTER, „Schmitz Cargobull Baltic“ rengė ekskursijas ir pasakojo apie gamybą, pažangius inžinerinius sprendimus, technologijas ir laboratorijas.

Įmonių „Devold“, „IOCO Packaging“, „Adax“ ir „Schmitz Cargobull Baltic“ ekskursijos buvo pritaikytos žmonėms, turintiems judėjimo negalią.

Organizatoriai pasakoja, kad paskelbus registraciją į ekskursijas, vietos ištirpo per kelias pirmas valandas.

„Žinojome, jog žmonės domėsis, bet nesitikėjome, kad bus tokie aktyvūs. Paskelbus registraciją vietų neliko per 3 valandas. Renginiu susidomėjo ne tik panevėžiečiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Visuomenės reakcija mus paskatino kalbinti įmones surengti dar daugiau ekskursijų. Paskutinę dieną kvietėme ateiti į gyvą eilę, taip užsiregistravusius, bet neatvykusius keitė kantriai laukusieji“,  pasakoja agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

Agentūros direktorė priduria, kad nepamiršta ir pramonės istorija. Daugelis žino šiame mieste veikusius gamybos galiūnus – „Ekraną“, cukraus, stiklo ir konservų gamyklas. Jie iki šiol žadina žmonių smalsumą, todėl tai pastebėjus suorganizavome ekskursijas jiems pažinti. Taigi savaitgalį jau trečią kartą žmonės kviesti dalyvauti ekskursijoje „Panevėžio pramonės milžinai“ ir naujai sukurtoje – „Ekrano“ fenomenas“, į kurias laisvų vietų taip pat neliko akimirksniu.

„Dėkojame visiems, kurie nusprendė skirti laiko Panevėžiui ir čia įsikūrusioms įmonėms. Nuoširdžiai ačiū įmonių darbuotojams, kurie intensyviai ruošėsi, papasakojo gausybę įdomių istorijų ir atskleidė žadą atimančius faktus. Taip pat dėkojame dešimtims iniciatyvių savanorių ir gidų, kurie gelbėjo įvairiais organizaciniais klausimais. Tik jų dėka mums pavyko sukurti nepamirštamą šventę“, – komandos vardu dėkojo M. Miniotaitė.

Nuotraukų galerija iš AB „Panevėžio energija“