AB „ Panevėžio energija“ atkreipia gyventojų dėmesį, kad esant žemai oro temperatūrai ilgesnį laiką išryškėja pastatų statybinių konstrukcijų ir šildymo sistemų darbo defektai. Dėl jų didėja suvartojamos šilumos kiekis, netolygiai šildomos patalpos pastatuose.
Siekiant pastatuose išvengti šildymo ir karšto vandens sistemų darbo sutrikimų, būtina šilumos vartotojams, pastatų šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojams, daugiabučių namų bendrijų pirmininkams ir už šilumos ūkį atsakingiems asmenims sutelkti dėmesį į pastatų sandarumą.
Kiekvieno namo gyventojai turėtų atkreipti dėmesį, ar iš viso uždaromos ir ar sandariai uždaromos abejos daugiabučio namo laiptinės durys, ar nėra išdaužytų ar atidarytų langų laiptinėje bei rūsyje.
Bendro naudojimo patalpos (laiptinės, techniniai koridoriai, rūsiai ir pan.), kuriose sumontuoti šildymo ir karšto vandens sistemų vamzdžiai ar radiatoriai, turi būti užsandarintos taip, kad būtų išvengta vamzdynų ar radiatorių užšalimo.
Vertėtų atkreipti dėmesį ir patikrinti tas pastato šildymo sistemos vietas, kur vamzdynai įrengti arti lauko durų, taip pat įvertinti nešildomose bendro naudojimo patalpose esančių šilumos vamzdžių izoliaciją. Šilumos vartotojai, pastebėję trūkumus, turėtų apie juos pranešti prižiūrėtojams.
Šildymo sezono metu gyvenamosiose patalpose turi būti užtikrinta higienos normomis nustatyta patalpų oro temperatūra, t.y. gyvenamuose kambariuose turi būti mažiausiai +18°C. Daugiabučiuose namuose esant ne vienodai ar žemesnei šildomų patalpų temperatūrai, vartotojai turėtų kreiptis į pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojus.
Panevėžio mieste, tiekiant šilumą atvira sistema bei namo šilumos punkte neveikiant karšto vandens temperatūros reguliatoriams, atšalus orams iš vartotojų karšto vandens čiaupų tekančio vandens temperatūra gali siekti +90°C, todėl gyventojai daugiabučiuose namuose karštą vandenį turėtų naudoti atsargiai, kad nenusiplikytų. Tokiuose daugiabučiuose namuose karšto vandens ruošimo, reguliavimo ir naudojimo problema būtų išsprendžiama, jei namo gyventojai modernizuotų šilumos punktą, įrengiant automatinius šilumos ir karšto vandens reguliavimo prietaisus.
Šildymo sistemų prižiūrėtojai apie pastatų šilumos tinklų įvaduose ar pastatų sistemose atsiradusius sutrikimus turėtų nedelsdami pranešti šilumos tiekėjos AB „Panevėžio energija“ dispečerinei tarnybai tel. +370 45 501 055.