Naujienos

Atgal

Kada išjungti šildymą daugiabučiuose namuose? 

2024 03 22

Šiltėjantys orai kelia gyventojams klausimą dėl šildymo sezono pabaigos, kada išjungti šildymą namuose. Pastarųjų metų patirtis rodo, kad šildymo sezono pabaigos artimiausiu metu tikėtis nereikėtų, nes staiga atšilus,  staiga gali ir atšalti, kada vėl norėsime šilumos ir vėl teks įjungti šildymą namuose.

Automatizuotas šilumos punktas ypač pasiteisina pavasarį

Būtent, tokiu laikotarpiu, kada lauke dieną būna šilta, o naktį – vėsu, naujos statybos daugiabučių ar senų namų, kuriuose yra renovuotos šildymo sistemos, gyventojai jaučiasi komfortiškai, nes šildymas reguliuojamas efektyviai, taupoma šiluma ir išvengiama didesnių išlaidų už būsto šildymą.Tokiuose namuose automatizuotas šilumos punktas turi elektroninį šildymo reguliatorių ir temperatūros jutiklį lauke, todėl pagal lauko oro temperatūrą tiksliai reguliuoja į namą įleidžiamą šilumos kiekį.

Jei namo šilumos punktas senos konstrukcijos, neautomatizuotas, šildymas name reguliuojamas rankiniu būdu. Tokiu atveju, užtikrinti komfortišką šilumą kiekviename bute praktiškai neįmanoma. Kadangi pavasario sezonu lauko temperatūros svyravimai dideli, tad namuose su neautomatizuotais šilumos punktais sklendę reikia sukinėti keletą kartų per dieną. Prižiūrėtojai taip dažnai lankytis šilumos punktuose negali, todėl dažniausiai paliekamas nustatytas vidutinis šilumos srautas, o pasekmė – įšilus orui lauke radiatoriai kaista ir gyventojai šilumos perteklių leidžia pro atvirus butų langus.

Taigi, gyventojai dėl šilumos reguliavimo turėtų kreiptis į savo namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją arba į namo administratorių ar bendrijos pirmininką. Šilumos tiekėjas atsako už šilumos tiekimą iki pastato šilumos punkto. 

Šildymą gyventojai gali išjungti savo nuožiūra

Daugiabučių namų gyventojai turi galimybę namuose šildymą išjungti anksčiau, negu savivaldybė, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato šildymo sezono pabaigą.

Daugiabučio namo gyventojai gali baigti savo pastato šildymą daugumos butų savininkų, neturinčių įsiskolinimų šilumos tiekėjui, sprendimu (sutikti turi 50 proc. + 1 gyventojas), nepažeidžiant higienos normų reikalavimų - šildymas name gali būti išjungtas tik tokiu atveju, jei temperatūra būstuose nėra žemesnė nei 18 laipsnių.

Gyventojams nusprendus anksčiau baigti šildymo sezoną, namo šildymo sistemos prižiūrėtojas užtikrina pastatų šildymo sistemų stabdymą ir informuoja šilumą tiekiančią AB „Panevėžio energija“.

Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai baigia šildymo sezoną pagal savivaldybės sprendimu nustatytą grafiką. AB „Panevėžio energija“ šiluma toliau name tiekiama karšto vandens naudojimui.

Panevėžyje šildymo sezonas baigtas: 

2023 m. – balandžio 20 d.

2022 m.  – gegužės 5 d.

2021 m. – gegužės 10 d.

2020 m. – gegužės 5 d.

2019 m. – balandžio 24 d.

2018 m. – balandžio 13 d.

2017 m. – gegužės 12 d.

 Atnaujinta 2024-03-22 10:33:25