2020 metų naujienų archyvas

Dėl mažesnės šilumos kainos – mažesnės sąskaitos

2020 04 09

Dėl mažesnės AB „Panevėžio energija“ šilumos kainos ir mažesnio šilumos suvartojimo namuose nei praėjusių metų kovą, gyventojai už šių metų kovą šildymui suvartotą šilumą vidutiniškai mokės mažiau apie 16 proc.  

Šį kovą vidutinė lauko oro temperatūra Panevėžyje siekė 3,3 oC šilumos. Prieš metus ji buvo labai panaši ir sudarė 3,2 oC laipsnio šilumos. Šį kovą Panevėžio daugiabučiuose šildymui buvo suvartota apie 2 proc. mažiau šilumos, o AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina buvo 13,2 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu laiku.
 
Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą (neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti ir jo temperatūrai palaikyti) 50 kv. metrų ploto buto gyventojams šių metų kovo mėnesį  yra  30 eurų su PVM. Prieš metus sąskaitos už šildymui suvartotą šilumą sudarė apie 36 eurus su PVM.
 
Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose ir naujos statybos daugiabučiuose už 50 kv. metrų ploto butų šildymą šių metų kovą gyventojai vidutiniškai mokės apie 22 eurus su PVM (2019 m. kovą – apie 25 eurus su PVM).
 
Nerenovuotuose daugiabučiuose namuose su nemodernizuotais šilumos punktais, kai karštas vanduo tiekiamas atvira sistema, už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 34 eurus su PVM (2019 m. kovą – apie 41 eurą su PVM). Daugiabučiuose namuose, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai su galimybe automatiškai reguliuoti šildymo ir karšto vandens temperatūrą - 6 proc. mažiau.
 
Skaičiuojant mokesčio už šilumą dydį, tiek šilumos kaina, tiek lauko temperatūra visiems yra vienoda, todėl didžiausią įtaką turi suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia namo būklė (naujas namas, senas ar renovuotas). Priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas pastatams šildyti yra skirtingas. Šilumos suvartojimui įtakos gali turėti ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis, gyventojų šilumos komforto lygis bei namo šilumos ūko priežiūra. 
 
Informacija gyventojams
Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokesčius už  šilumą galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje  https://www.pe.lt/vidutiniai-mokesciai-ir-sanaudos.
 


Atnaujinta 2020-04-10 13:43:19