2020 metų naujienų archyvas

Šildymo sezonas buvo ilgesnis, bet pigesnis

2020 05 15
Šių metų šildymo sezono pabaiga Panevėžyje miesto savivaldybės administracijos sprendimu nustatyta gegužės 5 d. Iki to laiko gyventojai balsų dauguma galėjo patys nuspręsti dėl savo namų šildymo pabaigos, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų, o tinkama modernių šilumos punktų eksploatacija bei pastatų energetinė kokybė leido taupyti šilumą. Atšilus orams, daugiabučiuose namuose su automatizuotais šilumos punktais, šildymą pagal iš anksto nustatytą lauko oro temperatūrą galėjo išjungti ar vėl įjungti elektroninis šildymo reguliatorius.
 
Sumažėjusi šilumos kaina ir mažesnis šilumos suvartojimas lėmė pigesnį šildymo sezoną
2019–2020 m. šildymo sezonas išsiskyrė tuo, kad buvo neįprastai šiltas. Viso šildymo sezono metu vidutinė lauko oro temperatūra Panevėžyje buvo 2,6 laipsniu aukštesnė nei 2018–2019 m. šildymo sezono vidutinė temperatūra. Centralizuotai tiekiamos šilumos suvartojimas Panevėžio daugiabučiuose šį sezoną, lyginant su 2018-2019 m., sumažėjo 10 proc., o AB „Panevėžio energija“ vidutinė šildymo sezono laikotarpio šilumos kaina sumažėjo 11,8 proc.    
 
Dėl mažesnio šilumos suvartojimo ir pigesnės šilumos, gyventojams būstų šildymas kainavo pigiau nei prieš metus buvusio šildymo sezono metu. Renovuotų (apšiltintų) daugiabučių namų gyventojams 50 kvadratinių metrų ploto 2 kambarių buto šildymas per sezoną vidutiniškai kainavo 142 eurus, kai pernai mokėta 177 eurai. Daugiabučių namų su nemodernizuotais senos konstrukcijos šilumos punktais, kai karštas vanduo tiekiamas atvira sistema,  už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gyventojai turės sumokėti 222 eurus, kai už praėjusį 2018–2019 metų šildymo sezoną buvo sumokėta 276 eurai. Taigi, renovavus daugiabutį namą ir tuo pačiu modernizavus namo šilumos punktą, vien tik šilumos punktas atsipirktų per 2-3 metus.
 
Šį balandį šilumos suvartota daugiau  
Šiemet Panevėžio m. gyventojai daugiabučius šildė visą balandį, kai praėjusiais metais  šildymo sezonas buvo baigtas balandžio 24 d. Nors šių metų balandį AB ‚Panevėžio energija“ šilumos kaina buvo mažesnė 12 proc., tačiau dėl pastatų šildymo visą mėnesį ir dėl vėsesnių balandžio orų, šilumos buvo suvartota daugiau nei pernai.
 
Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, panevėžiečių išlaidos daugiabučiuose namuose už šildymą yra skirtingos, nes sunaudotas šilumos kiekis priklauso nuo kiekvieno namo gyventojų poreikių, namo statybinių konstrukcijų, inžinerinių sistemų būklės bei nuo namo šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų darbo.
 
Informacija gyventojams
Daugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokesčius už  šilumą galite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainėje www.pe.lt


Atnaujinta 2020-05-18 10:58:59