2023 metai

Atgal

Šildymo sezonas artėja į pabaigą: kada išjungti šildymą?

2023 04 07
Vadovaujantis daugiametėmis tendencijomis, įprastai šildymas pastatuose išjungiamas antrojoje balandžio mėnesio pusėje, tačiau pastaraisiais metais dėl vėsesnių balandžio mėnesio orų šildymo sezono pabaiga buvo skelbiama gegužės mėnesio pirmosiomis dienomis.  
 
Šildymą gyventojai gali išjungti savo nuožiūra
Šildymo sezono pabaigą savo pavaldume esančioms įstaigoms, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybė, tačiau daugiabučio namo gyventojai daugumos butų savininkų, neturinčių įsiskolinimų už šilumą, sprendimu gali baigti savo pastatų šildymą anksčiau ar vėliau, negu savivaldybės sprendimu nustatyta šildymo sezono pabaiga. Pažymėtina, kad šildymas name gali būti išjungtas tik tokiu atveju, jei temperatūra būstuose nėra žemesnė, nei reikalauja higienos normos, t.y. ne mažiau nei 18 laipsnių.
 
Gyventojams nusprendus baigti šildymą, namo šildymo sistemos prižiūrėtojas užsuka pastato šildymo sistemos sklendę ir apie tai praneša šilumą tiekiančiai įmonei – AB „Panevėžio energija“. Šiluma toliau name tiekiama karšto vandens ruošimui.
 
Šildymo kokybei įtakos turi automatizuotas šilumos punktas  
Šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ vamzdynais karštą vandenį tiekia iki pastatų įvadų, o daugiabučio namo šildymo kokybe rūpinasi šildymo sistemų priežiūros įmonė ar atitinkamą kvalifikaciją turintis darbuotojas.
 
Kasmet baigiantis šildymo sezonui daugiabučiuose kyla aistros dėl šildymo išjungimo. Priežastys yra tiesiog susijusios su elementariomis techninėmis problemomis. Jei namo šilumos punktas senos konstrukcijos, neautomatizuotas, šildymas name reguliuojamas rankiniu būdu. Tokiu atveju, užtikrinti komfortišką šilumą kiekviename bute praktiškai neįmanoma. Kadangi pavasario sezonu lauko temperatūros svyravimai dideli, namuose su neautomatizuotais šilumos punktais reiktų keletą kartų per dieną sukinėti sklendę. Prižiūrėtojai taip dažnai lankytis šilumos punktuose negali, todėl dažniausiai paliekamas nustatytas vidutinis šilumos srautas, o pasekmė – įšilus orui lauke radiatoriai kaista ir gyventojai šilumos perteklių leidžia pro atvirus butų langus.
 
Naujuose ar pilnai renovuotuose namuose automatizuotas šilumos punktas turi elektroninį šildymo reguliatorių ir temperatūros jutiklį lauke, todėl pagal oro temperatūrą tiksliai reguliuoja į namą įleidžiamą šilumos kiekį.
 
Gyventojams modernizavus namo šilumos punktą, šildymas name reguliuojamas daug efektyviau, o kartu taupoma ir šiluma.
 
 
Panevėžyje šildymo sezonas baigtas: 
2022 m.  – gegužės 5 d.
2021 m. – gegužės 10 d.
2020 m. – gegužės 5 d.


Atnaujinta 2023-04-11 10:15:09